Türk milletince, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının varış noktası olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 89. yılı ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile TUT ilçemizde kutlandı.

 

        İlçemizde yapılan kutlama etkinliklerine Kaymakam Sayın Yunus KIZILGÜNEŞ, Belediye Başkanı Cemal AVCI, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ,öğrenciler ve halk katıldı.

        Atatürk Büstüne Çelenklerin sunulmasıyla başlayan kutlama etkinlikleri, Kaymakamlık Makamında Kaymakamımız Sayın Yunus KIZILGÜNEŞ 'in tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.

        İlçe Çok Programlı Lise Bahçesinde devam eden kutlamalar, İlçemiz Kaymakamı Sayın Yunus KIZILGÜNEŞ,  Belediye Başkanı Cemal AVCI'nın törene katılanların ve halkın bayramlarını kutlamaları ile başladı. İstiklal marşıyla birlikte bayrağın göndere çekilmesinin ardından İlçemiz Kaymakamı Sayın Yunus KIZILGÜNEŞ ‘in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Tören geçişini takiben Öğrenciler tarafından şiirler okundu.

         Tören 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yapılan şiir, kompozisyon, resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından son bulmuştur.